SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego w studiu Radia dla Ciebie!

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego w studiu Radia dla Ciebie!

Już dziś o 18:05 w studiu emisyjnym Radia dla Ciebie kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. 6 maja wystąpi Orkiestra Ludwika Sarskiego. Kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Transmisja na naszej antenie, a także na rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej. Zapraszamy!

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

W ramach piętnastej tegorocznej odsłony cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” wystąpi Orkiestra Ludwika Sarskiego. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego, Aleksandra Hertza i innych.

W roku 2021 przypadła 100. rocznica premiery filmu niemego pt. „Brzdąc” w reżyserii Charliego Chaplina. Z tej okazji Orkiestra wydała wyjątkowy album, który jest hołdem dla twórczości Chaplina i inspirowana jest właśnie tym dziełem. Podczas pracy w studiu artyści jednocześnie oglądali film i nagrywali swoje partie, dzięki czemu muzyka zawarta na tej płycie płynnie podąża za obrazem.

Płyta „The Kid” to suita z muzyką filmową, utrzymana w stylistyce early jazzu, jazz waltz’ów, ragtime’ów i bardzo emocjonalnych utworów, która wiernie odzwierciedla charakter scen zawartych w filmie oraz idealnie oddaje klimat niemego kina.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone