SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Kwarantanna w Hi-Fi”. Koncert Michała Rota i Wojciecha Fudali w studiu Radia dla Ciebie!

"Kwarantanna w Hi-Fi". Koncert Michała Rota i Wojciecha Fudali w studiu Radia dla Ciebie!

Już dziś o 18:05 w studiu emisyjnym Radia dla Ciebie kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”! Wystąpią: znakomity pianista Michał Rot i wybitny wiolonczelista Wojciech Fudala. Transmisja na naszej antenie, a także na rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej.

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

W ramach jedenastej tegorocznej odsłony cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w RDC wystąpią Michał Rot i Wojciech Fudala. Duet powstał w 2016 roku i od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Artyści są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Na co dzień związani są z Akademią Muzyczną w Łodzi gdzie wykładają na stanowisku adiunkta.

Zespół występował w znaczących salach koncertowych, takich jak Sala kameralna NOSPR-u, Sala Czerwona Narodowego Forum Muzyki, ECMKP w Lusławicach, Cercle Gaulois Royale w Brukseli oraz na festiwalach: Dni Muzyki Mendelssohna w Krakowie, Dni Muzyki Wajnberga, Opus Magnum, Przemyska Jesień Muzyczna, Śląskie Lato Muzyczne i wiele innych. W 2019 roku duet otrzymał stypendium na rzecz upowszechniania kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach projektu wykonał w wielu miejscach Polski koncerty promujące twórczość Mieczysława Wajnberga. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było wydanie debiutanckiej płyty zespołu „Mieczysław Wajnberg. Sonatas for cello and piano, DUX 1545”. Krążek w 2020 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki w kategorii „Album roku. Muzyka kameralna”.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone