SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Którędy przebiegnie obwodnica Ciechanowa? Ruszyły konsultacje

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Konsultacje w sprawie obwodnicy Ciechanowa rozpoczęte. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała główne warianty przyszłej trasy i zachęca do wyrażania opinii.

Propozycje zostały przedstawione władzom samorządowym już w grudniu – teraz zostały opublikowane z niewielkimi poprawkami. Władze miasta nie zgadzają się na dwa warianty – mówi Paulina Rybczyńska, rzeczniczka ciechanowskiego ratusza.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bez zmian zaprezentowała wariant A drogi, tzw. niebieski. On nadal ma charakter drogi śródmiejskiej i nie może być zaakceptowany z punktu widzenia interesów zarówno mieszkańców, jak i miasta. Jest on skrajnie niekorzystny, ponieważ zamiast wyprowadzać ruch z Ciechanowa, wprowadza infrastrukturalne obciążenie – tłumaczy.

Trasa drugiego przecięłaby Las Krubiński – mówi Paulina Rybczyńska. – Wariant B, tak zwany czerwony, w niewielkim stopniu przechodzi przez obszar miasta. On został przesunięty przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w środkowej części w stronę północną, w związku z czym przecina zadrzewienie Lasu Krubińskiego, czego nie akceptuje miasto – wskazuje.

W ocenie miasta najlepszym z proponowanych rozwiązań jest wariant „C – zielony”, ponieważ nie wkracza w granice Ciechanowa. Wszystkie warianty rozpoczynają się na wysokości miejscowości Ujazdówek na drodze krajowej nr 60.

29 czerwca odbędą się konsultacje w sprawie obwodnicy Ciechanowa w hali przy Kraszewskiego. Dzień później 30 zorganizowane będą spotkania w Nasierowie Dolnym, a także w urzędzie gminy w Opinogórze Górnej.

Dokładny przebieg tras oraz wszelkie potrzebne informacje są TUTAJ.

Czytaj też:

Ciechanów. Leżał w rowie, po głowie przejechała mu kosiarka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone