SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Które drogi na Mazowszu do remontu? Jest wstępna lista

fot. Pixabay

Jest już wstępna lista rankingowa inwestycji drogowych na Mazowszu, które mają szansę otrzymać rządowe środki na modernizację. Wśród dróg powiatowych na drugim miejscu znalazła się przebudowa ponad dwukilometrowej ulicy Sońskiej w Ciechanowie. Szanse na wsparcie ma też ponad półkilometrowy odcinek w powiecie mławskim łączący Staroguby i Strzegowo oraz ulica Łukowska w Siedlcach.

W Ciechanowie będzie bezpieczniej dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Prace na ul. Sońskiej mają być prowadzone na ponad dwukilometrowym odcinku od ronda Solidarności do ściany lasu na Krubinie. Samorząd otrzymałby dofinansowanie rządowe w wysokości trzech mln zł, co zdecydowanie odciąży jego budżet. – Drogę wspólnymi siłami wyremontuje miasto i powiat – mówi rzeczniczka starostwa powiatowego w Ciechanowie Barbara Tokarska-Wójciak.

Koszt inwestycji to ponad siedem mln zł. Prace mają ruszyć wiosną. – 50 proc. kosztów pokryje miasto, a drugą cześć starostwo. To długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Do dofinansowania zakwalifikowały się też dwie drogi w powiecie płońskim: odcinek łączący Zaborowo i Naruszewo oraz ulica Związku Walki Młodych w Płońsku. Na liście dróg gminnych znalazła się rozbudowa ulicy Górnej w Mławie, a także przebudowa Wierzbowej i Wiejskiej na ciechanowskim Kargoszynie.

W przyszłym roku rozpocznie kapitalna przebudowa ulicy Willowej z częścią Wiejskiej. Droga zostanie utwardzona. Powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik. – Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu – mówi Marek Kiwit, wójt gminy Ciechanów.

Wiadomo, że na pewno dofinansowania od wojewody nie otrzyma ulica Wesoła, Różana i Dębowa w Ciechanowie oraz odcinek drogi łączący Dąbrowo z Dalnią w Strzegowie. Gospodarze mają jednak jeszcze dwa tygodnie na zgłoszenie zastrzeżeń do Urzędu Wojewódzkiego.

Siedlce

Siedlecki samorząd stara się natomiast o dofinansowanie na przebudowę kolejnych odcinków ulicy Łukowskiej. Projekt obejmujący odcinek od ul. Południowej do Radzyńskiej uplasował się na 31. miejscu. Koszt inwestycji to dwa mln zł.

Kilka dni temu do użytku został oddany odcinek Łukowskiej od Składowej do Południowej. Remont trwał prawie pięć miesięcy. Poza nową nawierzchnią, powstały także chodniki i ścieżka rowerowa oraz zatoki autobusowe. Przebudowa tego odcinka kosztowała 1,5 mln zł.

Do 30 listopada Wojewoda Mazowiecki ogłosi ostateczną listę rankingową wniosków, a do końca roku te inwestycje, które będą zakwalifikowane do dofinansowania. W sumie o dofinansowanie ubiegają się 124 samorządy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone