SŁUCHAJ ONLINE
MENU

K. Masiuk sportowcem czerwca w plebiscycie Radia dla Ciebie!

Ksawery Masiuk Sportowcem czerwca na Mazowszu/fot. RDC

17-letni pływak warszawskiego klubu G-8 Bielany, brązowy medalista mistrzostw świata Ksawery Masiuk sportowcem czerwca na Mazowszu. W plebiscycie „Magazynu Sportowego” Radia dla Ciebie wyprzedził wioślarza Szymona Pośnika oraz piłkarza ręcznego Michała Daszka.

Za Ksawerym Masiukiem fantastyczne tygodnie. Do Budapesztu na mistrzostwa świata jechał po naukę i lekcję odrobił z nawiązką. Już na 100 m grzbietem spisał się fantastycznie – zajął 6. miejsce. Na dystansie dwukrotnie sensacyjnie zdobył brąz.

Ciągle nie odczuwam, że mam ten medal. Mam go już od miesiąca, a cały czas to do mnie nie dociera, łatwiej przychodzą do mnie te juniorskie – mówił w „Magazynie Sportowym” RDC Masiuk, odnosząc się do swoich kolejnych sukcesów.

Ksawery Masiuk na początku lipca podczas mistrzostw Europy juniorów zdobył trzy złote medale we wszystkich konkurencjach grzbietowych i dołożył trzy brązowe medale w sztafetach. W plebiscycie również nie miał sobie równych. Wygrał zdecydowanie, pokonując wioślarza Szymona Pośnika i piłkarza ręcznego Wisły Płock Michała Daszka.

Można już zgłaszać kandydatów do tytułu sportowca lipca na Mazowszu. Wystarczy wysłać maila z nazwiskiem i krótkim uzasadnieniem na adres magazynsportowy@rdc.pl.

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: pływak Ksawery Masiuk

Czytaj też:

Jan Błachowicz sportowcem maja w plebiscycie Radia dla Ciebie!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone