SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przełom w sprawie stadionu Skry. Prezes klubu oddał klucze

fot. RDC

Rewitalizacja Skry coraz bliżej. Prezes klubu wydał ratuszowi klucze do obiektu. – Według sądu nie jestem właścicielem tego terenu i nie będę nikogo blokował – stwierdził na naszej antenie w audycji „Jest Sprawa” prezes Skry Krzysztof Kaliszewski.

Właśnie wracam z Biura Mienia i Skarbu Państwa. Złożyłem tam dzisiaj dokument, który rozpocznie procedurę wydawania nieruchomości przy ulicy Wawelskiej 5 miastu – powiedział na antenie Radia dla Ciebie Krzysztof Kaliszewski.

Powód jest taki, że działające na naszym klubie stowarzyszenie OKS Skra Warszawa stabilnie się poczuło i ta cała społeczność zdecydowała o tym, że takie rozwiązanie będzie najlepsze i wybrali tę wizję stworzoną przez urząd miasta. Ja nie mogę z tym polemizować, bo nie jestem według sądu właścicielem terenu – wytłumaczył swoją decyzję Kaliszewski.

Demokracja jest tutaj najważniejsza i jeśli głos ludu chce tego, to proszę bardzo. Ja tylko będę trzymał kciuki, żeby sport na Skrze nadal się rozwijał i żeby Warszawiacy oraz cała społeczność tego miasta miała z tego terenu pożytek – dodał prezes klubu.

Ratusz prawie od dekady próbował odzyskać kontrolę nad terenami Skry w narożniku Wawelskiej oraz Żwirki i Wigury. W 2015 r. Sąd Najwyższy orzekł, że słusznie odmówił przedłużenia klubowi i jego biznesowym partnerom użytkowania wieczystego terenu. Pod koniec października nadzór budowlany zamknął stadion Skry. Ekspertyza wykazała, że większość obiektów Skry stanowiła bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia.

Posłuchaj całej rozmowy: Jest sprawa: Konflikt ws. stadionu Skry

Czytaj też: Rewitalizacja Skry zawieszona. Klub wciąż nie wydał obiektu miastu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone