SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kradzione ciężarówki warte 2 mln zł. Areszt dla dwóch podejrzanych

fot. Mazowiecka Policja

Policja odzyskała pięć skradzionych ciężarówek o wartości 2 mln zł i zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Zostali oni tymczasowo aresztowani. Sprawa dotyczy kradzieży pojazdów i ich legalizacji na terenie całej Polski, w tym na Mazowszu.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu płońskiego w wieku 36 i 41 lat. Prokuratura Rejonowa w Płocku przedstawiła im zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Jeden z podejrzanych był poszukiwany listem gończym – poinformowała w czwartek mazowiecka komenda policji w Radomiu.

Podejrzani zatrzymani po trzech godzinach

Funkcjonariusze z tamtejszego wydziału kryminalnego od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży samochodów na terenie całej Polski, w tym na terenie Mazowsza. Gdy w nocy z piątku na sobotę z parkingu przy autostradzie A2 pod Koninem skradziono kolejny samochód ciężarowy wraz z naczepą, do sprawy włączyli się policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Już po trzech godzinach od kradzieży policjanci w Wyszogrodzie zatrzymali podejrzanych, którzy prowadzili swój łup do +dziupli+. Jak się okazało jeden z zatrzymanych – 36-latek – poszukiwany był listem gończym za kradzieże samochodów. Podczas dalszych czynności, na terenie powiatu ciechanowskiego, policjanci przeszukali i ujawnili kolejną skradzioną ciężarówkę. Odzyskali także ładunki, w tym koks oraz truskawki, które od razu zostały przekazane właścicielowi – podała policja.

„Legalizacja”

Kontynuując działania, funkcjonariusze odnaleźli kolejną skradzioną ciężarówkę, tym razem ukrytą w „dziupli” pod Włocławkiem. Jak informuje policja, ustalono, że „podejrzani najczęściej +legalizowali+ skradzione samochody na podstawie dokumentów, które pochodziły np. od spalonych samochodów tych samych marek, co kradzione auta”.

Mazowiecka komenda policji podała, że „policjanci odzyskali już pięć ciężarówek o wartości 2 mln zł”. Dodała przy tym, iż zatrzymani pod Wyszogrodem mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Płocku, „gdzie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem”, a tamtejszy „sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy, zarówno 36-latka, jak i 41-latka z powiatu płońskiego”.

Policjanci nadal pracują nad sprawami kradzieży aut – podkreśliła mazowiecka komenda.

Czytaj też:

„Razem bezpieczniej” na Mazowszu. Pierwszy dzień akcji RDC i ITD

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone