SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Para kradła paliwo. Po zatrzymaniu usłyszała także inne zarzuty

fot. Policja Mazowiecka

Policja z Płońska zatrzymała dwóch mężczyzn i kobietę związanych z kradzieżami paliwa na terenie kilku powiatów. Jak ustalono, 36-latek i 23-latka tankowali do baków samochodów i kanistrów, po czym, nie płacąc, odjeżdżali ze stacji paliw. Część paliwa kupił 41-latek, wiedząc, że jest ono skradzione.

Do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku od jakiegoś czasu wpływały zgłoszenia z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatu o kradzieżach benzyny i oleju napędowego – w części zawiadomień pojawiał się ten sam opis oraz uwieczniony za pomocą kamer monitoringu wizerunek sprawców kradzieży – młodej kobiety i mężczyzny.

„Kilka dni temu dzięki uzyskanym informacjom kryminalni ustalili miejsce, gdzie prawdopodobnie ma dojść do transakcji sprzedaży kradzionego paliwa. W czasie obserwacji tego miejsca zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, odpowiadającego wyglądowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak niedługo potem został zatrzymany. Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec gminy Ojrzeń” – przekazała w komunikacie płońska policja.

Paliwo i narkotyki

Relacjonując przebieg zatrzymania, w informacji podano, że w pobliżu miejsca, gdzie ujęto 36-latka policjanci znaleźli ukrytego za drzewami osobowego fiata, który rozpoznali z wcześniejszych nagrań monitoringu – w aucie znajdowała się 23-letnia mieszkanka gminy Płońsk.

„W czasie sprawdzenia wnętrza pojazdu, za osłoną drążka zmiany biegów policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym, a za osłoną przeciwsłoneczną torebkę z białym proszkiem. Kolejną foliową torebkę z suszem miała przy sobie owa 23-latka. Wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to marihuana i amfetamina. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta trafili do policyjnego aresztu” – wyjaśniła płońska policja.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Jak podkreślono w komunikacie, „w toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymani są sprawcami co najmniej kilku kradzieży paliwa z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatów płońskiego, ciechanowskiego i nowodworskiego”. „Do kradzieży używali różnych pojazdów osobowych: opla, mercedesa, volkswagena i fiata, montując przy nich kradzione tablice rejestracyjne. Do baków aut oraz baniek znajdujących się w bagażniku jednorazowo tankowali od około 60 do blisko 200 litrów benzyny, po czym odjeżdżali” – opisuje proceder policja.

W informacji zaznaczono, że w sprawie kradzieży paliwa zatrzymano także 41-letniego mieszkańca gminy Sońsk, który kupił zaoferowane mu 100 litrów benzyny, wiedząc, że pochodzi ona z kradzieży.

„36-latek i 23-latka usłyszeli zarzuty związane z kradzieżami paliwa, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie przedstawiony został również zarzut udzielania, a jego towarzyszce posiadania narkotyków. Oba przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat więzienia. 41-letniemu paserowi, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, grozi również do 5 lat więzienia” – przekazała policja. Jak oceniła, sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj też:

Garwolin. Kradł towary, które odbierał sklepowym złodziejom

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone