SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Krab w pionie kanalizacyjnym mieszkania na Pradze Południe

fot. Straż Miejska - Twitter

Strażnicy miejscy z Warszawy w pionie kanalizacyjnym w jednym z mieszkań na Pradze Południe znaleźli kraba. Skorupiak prawdopodobnie jest uciekinierem z hodowli.

Mieszkanka Pragi Południe zaniepokojona odgłosami ze ściany wezwała na pomoc strażników miejskich. Przybyły na miejsce Ekopatrol najpierw nasłuchiwał, skąd dobiegają podejrzane odgłosy. „Ustali, że dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Strażniczka powoli otworzyła małe drzwiczki z dostępem do wodomierzy i… tajemnica została rozwiązana” – przekazała Straż Miejska. Okazało się w pionie kanalizacyjnym był krab.

Skorupiak został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. – Specjaliści potwierdzili, że jest to krab tęczowy, często spotykany w hodowlach. I prawdopodobnie właśnie z takiej hodowli uciekł – zaznaczył Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej.

Krab tęczowy zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego. Krab zaliczany jest do drapieżników, chociaż dla ludzi nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. W warunkach domowych żyje do 6 lat, w naturalnym środowisku nawet do 10 lat. Co ciekawe, w ciągu życia wymienia swój pancerz do 20 razy i za każdym razem osiąga większe rozmiary ciała.

Czytaj też:

Piosenkarz Michał W. z zarzutami. Chodzi o niespłaconą pożyczkę

COVID-19. W pełni zaszczepionych ponad 68 proc. warszawiaków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone