SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Kozłowski jak Kapustka”. Talent ze Szczecina na celowniku skautów

Kacper Kozłowski/fot. PAP/Marcin Bielecki

Kluby chcą sprzedawać. Reszta jest kwestią ceny – tak możliwy transfer najmłodszego uczestnika Euro 2020 komentuje nasz ekspert, Tomasz Sokołowski. Były zawodnik Legii Warszawa uważa jednak, że Pogoń Szczecin, w której na co dzień występuje Kozłowski, nie powinna się spieszyć z transferem, tylko poczekać, aż 17-latek zajmie kluczowe miejsce w piłkarskiej reprezentacji Polski.

Pięć, dziesięć, a może piętnaście milionów euro? Nawet tyle może zarobić Pogoń Szczecin na transferze Kacpra Kozłowskiego. 17-latek przebojem wdarł się do piłkarskiej reprezentacji Polski, zagrał nawet przeciwko Hiszpanii, a w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy w meczu Górnikiem Zabrze zdobył bramkę już 24 sekundy po wejściu na boisko.

Tomasz Sokołowski, były zawodnik Legii Warszawa i ekspert „Magazynu Sportowego” RDC, porównuje utalentowanego pomocnika Pogoni do skrzydłowego Legii Warszawa – Bartosza Kapustki. – Miał podobną sytuację. Też wskoczył do składu na mistrzostwa Europy, dobrze się zaprezentował i to spowodowało, że Leicester się nim zainteresowało. Tak samo jest w przypadku Kozłowskiego. Ma duże umiejętności. Pokazał się w meczach towarzyskich, w meczu z Hiszpanią na Euro 2020. No i ta akcja przeciwko Górnikowi w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy i zrobił taką rzecz. To pokazuje, że ma duże umiejętności – twierdzi Sokołowski.

17-latek już zwrócił na siebie uwagę skautów z całego świata, choćby występem na Euro, jako najmłodszy uczestnik turnieju. Zdaniem Tomasza Sokołowskiego Pogoń powinna jednak zatrzymać pomocnika, chociaż odrzucanie wielomilionowych ofert może nie być łatwe. – Kluby chcą sprzedawać. Czy Pogoń Szczecin zadowoli się jakąś sumą pieniędzy, to będzie 5 czy 10 milionów euro? Czy może poczeka na większy transfer, bo to też pokaże, że on może wskoczyć do pierwszej reprezentacji i stać się jej kluczowym zawodnikiem, a wtedy ta kwota zrobi się większa – mówi Sokołowski.

Kacper Kozłowski zadebiutował w pierwszym zespole Pogoni Szczecin w maju 2019 roku. W barwach „Portowców” rozegrał 26 meczów, pięć razy wystąpił w narodowych barwach.

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: szczeciński zaciąg w reprezentacji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone