SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kobieta zaczęła rodzić przed szpitalem. Poród odebrał policjant

Poród przed szpitalem w Kozienicach/fot. Policja Mazowsze/Twitter

Policjant z Kozienic odebrał poród. Funkcjonariusz pomógł kobiecie, która nie zdążyła dotrzeć do szpitala i zaczęła rodzić w samochodzie na parkingu przed lecznicą – przekazała dziś rzeczniczka kozienickiej policji asp. Ilona Tarczyńska.

W środę wieczorem 30-letni st. sierż. Ireneusz Iwańczyk pełnił obowiązki służbowe przed szpitalem w Kozienicach, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety. Natychmiast wybiegł z radiowozu i podbiegł do auta stojącego na parkingu. Była tam przyszła matka, która właśnie zaczęła rodzić, i towarzyszący jej mąż.

Sam wkrótce będzie ojcem

Funkcjonariusz założył rękawiczki i widząc wystającą główkę dziecka, odebrał poród. Gdy w pewnym momencie dziecko zaczęło się krztusić, przełożył je na dłoń i klepnął, wtedy chłopiec wydał głos (…) Mąż stał obok, był w szoku – zrelacjonowała Tarczyńska.

Kiedy maluch był już bezpieczny, mundurowy podał noworodka matce. Następnie kobietą i je nowo narodzonym dzieckiem zajęli się specjaliście ze szpitala. Igor, bo tak nazwano chłopca, waży 2950 gramów i mierzy 51 centymetrów. Rodzina jechała do Kozienic z powiatu zwoleńskiego, z domu do szpitala mieli ok. 20 km.

Poród przed szpitalem był dla 30-letniego funkcjonariusza niezwykłym przeżyciem. – Sam za kilka miesięcy zostanie ojcem i od pewnego czasu czyta książki dotyczące macierzyństwa, co ułatwiło mu odebranie porodu – dodała asp. Tarczyńska.

Czytaj też:

Radomski Szpital Specjalistyczny wznawia porody rodzinne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone