Koszykarze Legii Warszawa odpadli z Pucharu Polski

• 13.02.2020 20:24

• Aktualizacja: 01:26 26.07.2022

W ćwierćfinałowym pojedynku Pucharu Polski Legia Warszawa przegrała w Arenie Ursynów z HydroTruckiem 58:85. Radomianie awansowali do półfinału rywalizacji, drużyna stołeczna odpadła z dalszych gier.
O porażce Legii, w dużej mierze, zadecydował bardzo słaby początek meczu. Po blisko siedmiu minutach pojedynku, goście prowadzili już 15:3. Pierwszą kwartę HydroTurck wygrał 20:9. Również drugie 10 minut to bardzo skuteczna postawa radomian. Do przerwy zespół trenera Roberta Witki miał już 20 punktów przewagi. Takiej straty Legia nie zdołała już odrobić w drugiej połowie meczu, przegrywając ostatecznie 58:85. Do zwycięstwa poprowadził radomian Rod Camphor, który rzucił 18 punktów. Czternaście punktów zapisał na swoim koncie najskuteczniejszy w szeregach drużyny ze stolicy Jakub Nizioł.

HydroTruck Radom - Legia Warszawa 85:58 (20:9, 28:19, 15:18, 22:12)

W drugim meczu ćwierćfinałowym Anwil Włocławek pokonał Start Lublin 87:81 (25:18, 14:24, 23:22, 25:17). Dziewiętnaście punktów dla zwycięskiej drużyny rzucili Michał Sokołowski i Łotysz Rolands Freimanis. Tyle samo punktów zapisał na swoim koncie najskuteczniejszy w szeregach Startu Mateusz Dziemba. Rywalem Anwilu w półfinale będzie HydroTruck Radom.

Pozostałe dwa mecze ćwierćfinałowe zaplanowano w piątek, półfinały w sobotę, a finał w niedzielę. Wszystkie pojedynki rozgrywane są w Arenie Ursynów.