Koszykarze Legii przegrali z Bakken Bears. Zdecydował punkt

• 07.11.2019 11:08

• Aktualizacja: 01:06 26.07.2022

Koszykarze Legii Warszawa przegrali na własnym parkiecie z duńskim zespołem Bakken Bears Aarhus 83:84 w 3. kolejce Pucharu Europy FIBA. To ich druga porażka, po której spadli na trzecie miejsce w tabeli.
W innym meczu węgierski Egis Kormend pokonał fińską Kataję 81:75 i z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli. Rewanże Legia, która wróciła na europejskie parkiety po 48 latach przerwy, rozpocznie od wyjazdu do Finlandii (13 listopada).

Legioniści rywalizowali we wrześniu w eliminacjach Ligi Mistrzów FIBA. W pierwszej rundzie pokonali mistrza Kosowa Sigal Prisztina 81:79 i 85:83 po dwóch dogrywkach, w drugiej przegrali 61:74 i 63:78 z rosyjskim Niżnym Nowogrodem, co sprawiło, że trafili do niższego szczebla europejskich rozgrywek.

W PE FIBA walczą 32 drużyny podzielone na osiem grup. Do drugiej fazy, także grupowej, awansują po dwie najlepsze z każdej z nich. Z czterech nowych grup po dwa najlepsze zespoły zagrają w ćwierćfinałach. Od tej fazy walka toczyć się będzie systemem mecz i rewanż.