SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Świątkomania w Warszawie. Korty Legii przeżywają oblężenie

fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Stołeczne korty Legii przeżywają oblężenie nowych, młodych tenisistów. To efekt sukcesów Igi Świątek na światowych kortach. Rodzice przyprowadzają swoje maluchy i liczą na to, że to ich pociecha wyrośnie na kolejną gwiazdę sportu.

Jest mnóstwo dzieci, które interesują się tenisem, od rana mamy pełne korty. Widać, że Iga jest inspiracją dla nowych pokoleń tenisistów – powiedział Michał Szewc, dyrektor zarządzający Legia Tenis & Golf. Jedna z osób na korcie zauważyła: – Przybywa grających dzięki Idze i jej sukcesom. Z kolei pewna mama, która przyszła na korty ze swoim synem, powiedziała: – Babcia bardzo chciała, żeby Alek grał, więc stwierdziliśmy, że warto, aby się uczył. Inna mama powiedziała o swojej córce: – Mamy nadzieję, że będzie następczynią Igi Świątek.

Każdy może grać

Michał Szewc zauważa, że aby zacząć, nie trzeba wiele: – Wystarczy piłka, rakieta i kawałek ściany. Ja zaczynałem, odbijając o ścianę garażu, więc jak najbardziej można zacząć w ten sposób. Tenis jest o tyle fajnym sportem, że jest naprawdę dla każdego. Każdy może wziąć rakietę do ręki i kto wie, może będzie następną Igą Świątek.

Iga Świątek do swoich największych sukcesów może zaliczyć m.in. zwycięstwo w turnieju French Open w ubiegłym roku. W tym roku doszła do finału debla tego samego turnieju.

Czytaj też:

„Iga zrobiła coś, co zauważył świat”. Tomasz Świątek o sukcesie córki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone