SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Większość nowych zakażeń jest z Warszawy [SPRAWDŹ]

Koronawirus/fot. PAP/Leszek Szymański

O 29 nowych zakażeniach koronawirusem poinformował w czwartek powiatowy sanepid w Warszawie. Wcześniej resort zdrowia potwierdził 45 kolejnych chorych na COVID-19 na Mazowszu. Pacjenci ze stołecznych szpitali jednoimiennych bądź oddziałów zakaźnych stanowią więc ponad 60 procent zdiagnozowanych minionej doby w regionie.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Według danych powiatowego sanepidu na czwartek, liczba osób, które zachorowały na COVID-19 w Warszawie wzrosła do 1660. Służby sanitarne podały też, że ostatniej doby zmarła jedna osoba. Łącznie, od początku epidemii, w stolicy odnotowano już 127 przypadków śmiertelnych.

Obecnie w Warszawie 267 osób jest w szpitalach w związku z podejrzeniem infekcji, a 452 są pod nadzorem epidemiologicznym. Kwarantanną domową objęto 750 osób. Z danych sanepidu wynika też, że do tej pory w stołecznych szpitalach w związku z zakażeniem zmarło 127 pacjentów, odnotowano też 582 ozdrowieńców.

Ponad tydzień temu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przekazał informację o ośmiu zakażonych osobach z KEP. Poza tym, na terenie miasta w ostatnich dniach nie potwierdzono oficjalnie nowego ogniska zachorowań. Pacjenci są leczeni przede wszystkim w szpitalach jednoimiennych: w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przy ul. Wolskiej, w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA przy Wołoskiej oraz w Dziecięcym Szpital Kliniczny przy ul. Żwirki i Wigury.

29 nowych zakażonych w stolicy stanowi większość z potwierdzonych w czwartek chorych w województwie. Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie przekazało, że na Mazowszu minionej doby pozytywny wynik testu uzyskało 45 pacjentów. Łącznie w regionie liczba zakażonych wynosi 5088, zmarło 339 osób, jest też 2577 ozdrowień. Województwo mazowieckie w liczbie chorych na COVID-19 ustępuje jedynie śląskiemu, gdzie zdiagnozowano 13 003 przypadki.

W całym kraju zakażenie koronawirusem od 4 marca odnotowano u 35 146 osób – zmarły 1492 z nich.

Wskaźnik zapadalności na COVID-19 w Polsce spadł do 13 z 16,6 w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Oznacza to, że obecnie 13 osób na 100 tys. mieszkańców zachorowało. Zapadalność w krajach UE wyniosła średnio 14,3 – podał resort zdrowia na Twitterze.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

Czytaj też:

Koronawirus. Pierwszy przypadek zakażenia w powiecie żuromińskim

Radom. MSS wstrzymuje przyjęcia na jedyny w mieście oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone