SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus we Włoszech. Wojsko wywozi trumny z ciałami

Wojskowe ciężarówki wywożące trumny z Bergamo/fot. PAP/EPA/FABIO CONTI

Wojskowe ciężarówki zaczęły wywozić trumny z ciałami zmarłych z Bergamo na północy Włoch – ogniska epidemii koronawirusa – do innych miast, w celu poddania ich kremacji. Nocne zdjęcia kolumny pojazdów media określają w czwartek jako jeden z najbardziej przerażających obrazów.

W pierwszym takim „transporcie grozy” – jak go określono – wywieziono 60 trumien. Przewiezienie ciał do innych miast w celu przeprowadzenia kremacji jest konieczne, bo służby w Lombardii nie są w stanie wykonać wszystkich tych czynności. Brakuje też miejsc w kostnicach w rejonie Bergamo. W ostatnich tygodniach zmarło tam około 500 osób zakażonych koronawirusem.

WHO: nie wyjdziemy z epidemii 3 kwietnia

We Włoszech „nie wyjdziemy z epidemii 3 kwietnia”- stwierdził przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia Ranieri Guerra, były urzędnik Ministerstwa Zdrowia w Rzymie. Uważa on, że trzeba przedłużyć restrykcyjne kroki wprowadzone na najbliższe tygodnie. W rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera” w czwartek Guerra oświadczył: „Prawdopodobne jest to, że Włochy będą musiały zachować wysoką czujność ze wszystkimi ograniczeniami, jakie z niej wynikają”.

Jego zdaniem niepotrzebne jest masowe wykonywanie testów na obecność koronawirusa. Według Guerry kluczowe znaczenie ma zwiększenie liczby testów w podejrzanych przypadkach i dla pracowników służby zdrowia.

Obecny bilans koronawirusa we Włoszech to prawie 3 tysiące zmarłych i ponad 35 tysięcy przypadków zakażeń.

Czytaj też:

Koronawirus w Niemczech. „Nie zakładajmy, że skończy się za 8 dni”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone