SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa uruchomiła wyszukiwarkę szkół ponadpodstawowych

fot. Pixabay

Warszawa przygotowała specjalną wyszukiwarkę szkół ponadpodstawowych, która ułatwi zapoznanie się z ich ofertą oraz dokonanie wyboru placówki przez uczniów ósmych klas bez konieczności wychodzenia z domu – przekazał w piątek stołeczny ratusz.

Jak wyjaśniła Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza, wyszukiwarka została uruchomiona, ponieważ na skutek pandemii trzeba było odwołać większość dni otwartych w stołecznych szkołach ponadpodstawowych. Miasto zrezygnowało również z Giełdy Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki, która miała być wydarzeniem promującym technika i szkoły branżowe. – W związku z tym, że obowiązują w tej chwili duże ograniczenia w przemieszczaniu się, chcemy ułatwić przeglądanie oferty szkół ponadpodstawowych online – wskazała.

Ofertę na rok szkolny 2020/2021 przygotowaną przez placówki oświatowe podlegające urzędowi stołecznemu można sprawdzić na stronie internetowej https://wyszukiwarka.spw.edu.pl. Kandydat może w wyszukiwarce określić: typ szkoły jaki preferuje, dzielnicę, typ oddziałów, preferowane języki obce, przedmioty rozszerzone, przedmioty punktowane. Dodatkowo może sprecyzować wybór oddziałów – integracyjnych, dwujęzycznych, międzynarodowych, sportowych i mistrzostwa sportowego.

Jak przekazał ratusz, projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Czytaj też:

Radom. Kolejne dwa przypadki COVID-19 w szpitalu na Józefowie

Pielęgniarka Centrum Zdrowia Dziecka zakażona koronawirusem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone