SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Warszawie. Z powodu zakażeń zamknięte dwa klasztory

fot. Siostry Karmelitanki Bose

Z powodu koronawirusa zamknięty został klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych na warszawskiej Woli i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża na Starym Mieście – poinformowały obydwie wspólnoty zakonne. Msze św. z kościoła św. Marcina przy Piwnej będą transmitowane przez radio internetowe.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zakonu – siostry karmelitanki bose na stołecznej Woli poinformowały o stwierdzeniu w ich wspólnocie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

„Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie. W związku z tym, przez najbliższe, co najmniej dwa tygodnie Klasztor i Kaplica będą zamknięte dla osób z zewnątrz” – napisały mniszki. Zapewniły jednocześnie wszystkich o swojej modlitwie.

Drodzy Państwo!
W ostatnich dniach okazało się, że Siostry naszej Wspólnoty są zakażone koronawirusem. Wszystkie na…

Opublikowany przez Karmelitanki Bose Warszawa Piątek, 16 października 2020

Z powodu koronawirusa zamknięty został również 16 października kościół św. Marcina przy Piwnej na Starym Mieście w Warszawie i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża.

„W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji” – poinformowały siostry na swoich profilach w mediach społecznościowych. Poleciły się jednocześnie modlitwom wiernych.

Msze św. w tygodniu o 17.30 i niedziele o 9.30, 11.00 i 17.30 są transmitowane przez internetowe radio http://piwna.caster.fm

Co tydzień, w niedzielę na antenie Radia dla Ciebie transmitujemy także mszę świętą z Archikatedry Warszawskiej pw. Świętego Jana Chrzciciela. Msza rozpoczyna się o 11 i można jej posłuchać w Warszawie na 101 FM oraz w pasmach lokalnych: w Radomiu, Płocku, Siedlcach, Ciechanowie i Ostrołęce oraz w internecie na www.rdc.pl/rdcplayer.

Czytaj też: Jest dyspensa od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone