SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Warszawie. Zakażona urzędniczka bemowskiego ratusza

Urząd Dzielnicy Bemowo/fot. Dzielnica Bemowo/Facebook

Urzędniczka pracująca w Urzędzie Dzielnicy Bemowo w Warszawie zakażona koronawirusem. Informację potwierdziła w rozmowie z RDC rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Wiadomo, że kobieta nie miała kontaktu z mieszkańcami. Decyzję o ewentualnym zamknięciu urzędu ma podjąć sanepid.

Jedna osoba w Urzędzie Dzielnicy Bemowo ma pozytywny wynik na test COVID-19 – poinformowała Gałecka. Nie miała ona kontaktu z mieszkańcami i nie odpowiadała za bezpośredni kontakt z interesantami w urzędzie. Wytypowano natomiast 22 pracowników dzielnicowego ratusza z bezpośredniego kontaktu, którym pobrano wymazy.

Urzędniczka ostatnio pracowała zdalnie. – Niemniej jednak poinformowała swojego przełożonego, że w związku ze złym samopoczuciem przeprowadziła test i ma potwierdzony COVID-19 – przekazała rzecznika urzędu miasta.

Jak dodała Gałęcka, urząd wdrożył wszystkie procedury i poinformował inspekcję sanitarną. Placówka została zdezynfekowana.

Decyzja o zamknięciu należy do sanepidu

O ewentualnym zamknięciu urzędu decyduje inspekcja sanitarna, a nie burmistrz czy zarząd dzielnicy – Gałecka odniosła się w ten sposób do informacji, które pojawiły się m.in. w mediach społecznościowych.

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo Jarosław Dąbrowski, który o przypadku zakażenia w urzędzie napisał na swoim Facebooku, uważa w związku z sytuacją należy urząd zamknąć. „Z uwagi na możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, w mojej ocenie, należy urząd zamknąć do czasu określenia skali zakażeń” – napisał. Karolina Gałecka powiedziała, że decyduje o tym inspekcja sanitarna i „na takie wytyczne burmistrz w tym momencie czeka”.

Czytaj też:

COVID-19 w schronisku w Warszawie. 160 osób na kwarantannie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone