SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Nowe limity w komunikacji miejskiej

Koronawirus w Warszawie/fot. PAP/Mateusz Marek

Od poniedziałku więcej osób będzie mogło korzystać z pojazdów komunikacji miejskiej w Warszawie. W ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, rząd umożliwił zwiększenie liczby pasażerów. Nadal będą obowiązywać szczególne środki ostrożności.

Od poniedziałku publicznymi autobusami, tramwajami, metrem oraz SKM-ką będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 50 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe. Połowa miejsc siedzących musi jednak nadal pozostać wolna. Dla przykładu Warszawski Transport Publiczny podał, że jeżeli pojemność autobusu 18-metrowego przegubowego wynosi 150 pasażerów, z czego 108 to miejsca stojące a 42 siedzące, to po zwiększeniu limitu do tego samego autobusu będzie mogło wsiąść 75 osób. Pociągi metra zabiorą natomiast ok. 750 pasażerów.

Podobnie jak do tej pory, przy każdych drzwiach będzie informacja z podaną maksymalną liczbą osób, jaka może podróżować konkretnym pojazdem. Pierwsze drzwi pojazdów będą nadal zamknięte, a przednia część będzie tak jak do tej pory oddzielona, aby zachować należyty odstęp od kabiny prowadzącego. Prowadzący pojazdy, na przystankach, również tych na żądanie, sami będą otwierać drzwi – naciskanie guzika „stop” nie będzie konieczne.

Cały czas jednak obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa podczas podróży.

Czytaj też:

Czy ulica Tużycka na Targówku zakorkuje się przez autobusy?

Koronawirus. Flixbus wznawia przejazdy międzynarodowe

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone