SŁUCHAJ ONLINE
MENU

COVID-19. Tak będzie wyglądał punkt szczepień na stadionie Legii [ZOBACZ]

Punkt szczepień masowych na stadionie Legii Warszawa/fot. RDC

Punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19 na stadionie Legii Warszawa czeka już tylko na akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak przekonują przedstawiciele miejskiego ratusza, w wyjątkowo szybkim tempie udało się skompletować kadrę medyczną, gotowy jest także niezbędny sprzęt. Reporter Radia dla Ciebie przyjrzał się postępom w organizacji punktu przy Łazienkowskiej.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 NA MAZOWSZU

Miejski punkt szczepień masowych na stadionie Legii jest już gotowy – przekonują przedstawiciele stołecznego Urzędu Miasta. Zakończył się montaż urządzeń potrzebnych do obsługi chętnych. Udało się zrobić to naprawdę ekspresowo – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Samo postawienie boksów i przepierzeń to nie była duża praca – wiadomo, że to wszystko ma charakter tymczasowy – zaznacza.

Chcielibyśmy, aby jak najwcześniej NFZ dał nam możliwość rejestracji, żeby państwo mogli umawiać się na terminy na stadionie Legii. Czekamy aż taka informacja do nas dotrze – dodaje rzeczniczka ratusza.

Miasto cały czas prowadzi też rekrutację medyków, którzy będą wykonywać zabieg. – Tam będzie 30 stanowisk – mam nadzieję, że wszystkie będą wypełnione. Wszystko jest tu uzależnione od liczby szczepionek – podkreśla Beuth-Lutyk.

Miasto chce, żeby szczepienia na stadionie Legii ruszyły 14 maja. Pierwszy etap będzie odbywał się już za bramą obiektu, od ul. Łazienkowskiej – mówi nam koordynator punktu Artur Krawczyk. – Pacjent przychodzi – na czas, bo nie chcemy żeby tworzyła się kolejka – po drodze będą namioty, w których będzie mógł sprawdzić, czy ma dobrze wypełnioną ankietę, lub ją wypełnić jeśli jej nie przyniesie – wyjaśnia.

Dalej pacjenci pójdą drogą wskazaną przez oznaczenia, do stref kibica Gold/Silver. Na wejściu do budynku dostaną dwa rodzaje opasek – niebieską lub pomarańczową – mówi Krawczyk. – Jeżeli dostanie niebieską opaskę, to znaczy, że nie ma żadnych obciążeń. Wtedy wejdzie do boksu, w którym szczepią ratownicy, pielęgniarki czy inne upoważnione do tego osoby. Pomarańczowa opaska oznacza konieczność poddania się badaniu lekarskiemu – tłumaczy.

Po szczepieniu pacjent przechodzi przez boks, wychodzi inną drogą, nie miesza się z pacjentami, którzy wchodzą. Przejdzie na trybuny, gdzie odczeka 15 minut po zaszczepieniu – mówi Krawczyk.

Według szacunków, przygotowany punkt na stadionie Legii będzie w stanie obsłużyć nawet 3000 chętnych na szczepienie dziennie. Jeżeli pozwolą na to dostawy szczepionek, punkt może zostać rozbudowany o kolejnych 30 stanowisk.

Więcej na stronie www.warszawaszczepi.pl.

Czytaj też:

COVID-19. Masowe szczepienia w Warszawie od 14 maja, w 4 punktach

Przasnysz. Ruszył pilotażowy punkt masowych szczepień na COVID-19

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone