SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus w Warszawie. Straż miejska zawiezie pijanych do domu

fot. Straż Miejska w Warszawie

Stołeczna straż miejska będzie odwoziła nietrzeźwych do domu – poinformował we wtorek rzecznik straży Sławomir Smyk. W poniedziałek ratusz poinformował, że w związku z koronawirusem stołeczna izba wytrzeźwień zawiesza przyjmowanie.

Jeżeli podejmiemy osoby nietrzeźwe, to naszym priorytetem jest, aby zawieźć je do domu, do miejsca zamieszkania – powiedział Sławomir Smyk. Wyjaśnił, że nietrzeźwi, z którymi jest kontakt, odwożeni są do domów i przekazywani pod opiekę pełnoletnich domowników. Osoba będąca pod wpływem alkoholu nie płaci straży miejskiej za przewiezienie.

Rzecznik podkreślił, że straż miejska wzywa pogotowie do osób pod wpływem alkoholu, z którymi jest utrudniony kontakt lub go wcale nie ma. Chodzi o to, aby wykluczyć, że nietrzeźwy człowiek nie ma obrażeń lub nie jest chory. Jeżeli ratownicy pogotowia stwierdzą, że jego zdrowiu lub życiu zagraża niebezpieczeństwo, wówczas przewiozą go do szpitala.

„Najważniejsze zdrowie i życie człowieka”

Smyk pytany, jakie działania podejmą strażnicy miejscy, gdy okaże się, że z nietrzeźwym nie ma kontaktu, ale również nie kwalifikuje się do szpitala, odparł, że funkcjonariusze „będą reagowali na miejscu w zależności od zastanej sytuacji”. – Są różne sytuacje, ale w naszym działaniu najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka – zapewnił.

Oznajmił, że warszawska izba wytrzeźwień nie została zamknięta. Przyznał, że ograniczono przyjmowanie, ale jeszcze można do niej odwieźć osoby nietrzeźwe.

W poniedziałek ratusz w komunikacie dotyczącym działań miejskich instytucji w związku z rozszerzaniem się koronawirusa poinformował, że „stołeczna izba wytrzeźwień zawiesza przyjmowanie osób nietrzeźwych – jej pracownikom zostaną powierzone zadania związane z zabezpieczeniem potrzeb osób starszych i o ograniczonej mobilności.”

Czytaj też: Koronawirus. Warszawa z rezerwą kryzysową. Dla szpitali 20 mln zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone