SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

COVID-19. Miasto rezygnuje ze stref buforowych w komunikacji

Koronawirus w Warszawie/fot. PAP/Mateusz Marek

W poniedziałek 7 czerwca znikną tzw. strefy buforowe w warszawskiej komunikacji miejskiej. Chodzi o obszar wokół stanowiska kierowcy oddzielony taśmami bezpieczeństwa. Pasażerowie na razie nie mogą tam przebywać w związku z ryzykiem rozprzestrzenienia się koronawirusa. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy decyzję malejącą liczbą nowych zakażeń.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 NA MAZOWSZU

Decyzję podjęliśmy na podstawie aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju: mamy coraz mniejszą liczbę zachorowań – mówi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

Minionej doby w Warszawie potwierdzono 22 zakażenia koronawirusem. Odnotowano jeden śmiertelny przypadek zachorowania na COVID-19. Tydzień wcześniej wykryto 45 zakażeń przy czterech zgonach.

Warszawa jest kolejnym miastem, które zrezygnuje z wydzielonej stref przy kabinach motorniczego tramwaju i kierowcy autobusu. Na taki krok zdecydowało się m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska tzw. strefy buforowe w autobusach i tramwajach zostały zniesione 27 maja.

Specjalne strefy w warszawskiej komunikacji

Strefy buforowe w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej funkcjonują w Warszawie od marca ubiegłego roku. Jak podano na stronie Miejskich Zakładów Autobusowych „ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa sanitarnego do odwołania zostały wprowadzone strefy wydzielone”. „Strefy wydzielone znajdują się z przodu pojazdu i pasażerowie mają bezwzględny zakaz ich przekraczania. Zakazane jest także korzystanie przez pasażerów z pierwszych drzwi w pojeździe. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, nieprzekraczanie granicy strefy wydzielonej oraz niezrywanie taśm jej wyznaczających” – głosił komunikat. – Jeśli chodzi o tramwaje, to nie nakazywaliśmy tego, Tramwaje Warszawskie wprowadziły to z własnej inicjatywy, ale nie mamy nic przeciwko – mówił w marcu 2020 roku Tomasz Kunert.

Zgodnie z prawem, prowadzący pojazd nie ma obowiązku używania maseczki. Pojazdy mogą przewozić tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących lub 50 proc. ogólnej ich pojemności.

Czytaj też: 

COVID-19. Warszawa nie rezygnuje z wydzielonych stref w autobusach

Koronawirus w Warszawie. Specjalne strefy w komunikacji miejskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone