SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Polsce. Zakaz organizacji wyjazdów na ferie

fot. Pixabay

Najbliższe ferie zimowe w całym kraju będą trwać od 4 do 17 stycznia 2021 roku. W tym czasie będzie jednak obowiązywał zakaz organizacji wyjazdów – czytamy w komunikacie na stronie gov.pl. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki przekazał szczegóły dotyczące nowych zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania na najbliższy czas obejmujący „etap odpowiedzialności” – od 28 listopada do 27 grudnia oraz „etap stabilizacji” – najwcześniej od 28 grudnia, jeśli spadnie liczba zachorowań. Jeśli przekroczymy średnią liczbę zakażeń na poziomie 27 tys., możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej.

„Uczniowie zostaną w domach”

W komunikacie zamieszczonym na stronie gov.pl przekazano, że w 2021 roku ferie zimowe będą trwać od 4 do 17 stycznia, ale będzie obowiązywał zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

„Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe” – czytamy w komunikacie.

Zapewniono jednocześnie, że rząd wspiera branżę turystyczną. „Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu” – zapowiedziano na rządowej stronie.

Premier: trzeba przerwać łańcuch zakażeń

Podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Ferie będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia a 17-18 stycznia.

Jak tłumaczył, zwykle ferie są rozłożone na różne województwa w różnym czasie po to, by ruch turystyczny w gospodarce był większy, ale obecnie muszą być skumulowane w jednym czasie, aby ten ruch był jak najmniejszy. – Po to, żeby nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza – apelował.

Czytaj też:

Koronawirus. Centra handlowe znów otwarte, szkoły zamknięte do świąt. Co z feriami zimowymi?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone