SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Siedlcach. Wstrzymane przyjęcia na onkologii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim

Siedlce, szpital wojewódzki/fot. RDC

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach wstrzymał przyjęcia na oddział onkologii klinicznej. Jest to spowodowane dodatnim wynikiem testu na koronawirusa u jednego z lekarzy. Planowae zabiegi na większości oddziałów miały powrócić pod koniec maja.

Szpital poinformował, że tymczasowo musi zawiesić przyjmowanie pacjentów na oddział onkologii klinicznej, po tym jak u jednego z lekarzy wykryto koronawirusa. Cały czas na oddziale będą przebywać przyjęci już wcześniej pacjenci, natomiast personel został poddany kwarantannie.

Szpital szykował się do normalnej pracy

Zgodnie z planami placówki, zabiegi i operacje w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach miały powrócić na przełomie maja i czerwca. Lecznica powoli wraca do normalnego funkcjonowania, ale placówki nie omijały dodatkowe problemy. W drugiej połowie maja wstrzymane były przyjęcia na laryngologię, a także nie działał oddział wewnętrzny. W szpitalu pojawiały się pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem, z czego większość była bezobjawowa.

Sytuacja epidemiczna w powiecie Siedleckim

W całym powiecie siedleckim od początku epidemii doszło do 104 zakażeń. W tym czasie zmarło 6 osób, a ozdrowiały 52 osoby. 396 obecnie przebywa na kwarantannie domowej, a hospitalizowanych jest 5 przypadków.

Czytaj też: Planowe zabiegi w szpitalu w Siedlcach powrócą pod koniec maja

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone