SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Kolejnych 5 zakażeń w Domu Księży Seniorów w Radomiu

Nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Na COVID-19 zachorowało kolejnych pięciu kapłanów. W poniedziałek poinformowano o „około 10 przypadkach”. Jeden z duchownych zmarł.

W szpitalu nadal przebywa 9 księży. Pozostali zakażeni przebywają w placówce przy ulicy Młyńskiej w Radomiu, w swoich mieszkaniach.

Ich stan jest zróżnicowany – informuje ks. prałat Edward Poniewierski – kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu. – Są między innymi księża bezobjawowi, chociaż niektórzy z nich mają stany podgorączkowe – nie zostali jeszcze zakwalifikowani do leczenia szpitalnego – dodaje.

W ubiegłym tygodniu obecność koronawirusa wykryto u jednego z księży. – W związku z tym wykonano badania u wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów, w którym mieszka około trzydziestu kapłanów. Okazało się, że około dziesięciu ma wynik pozytywny – przekazał w poniedziałek ks. Poniewierski.

W oczekiwaniu na wyniki badań

U pracowników placówki koronawirusa nie stwierdzono. Kolejne testy mają zostać wykonane pod koniec tygodnia. Wszyscy księżą są objęci kwarantanną, mają zakaz opuszczania swoich mieszkań. Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Ma m.in. oddzielne wejście i kuchnię. W Domu przebywało w sumie 30 pensjonariuszy.

Według danych powiatowego sanepidu, dotychczas w regionie radomskim potwierdzono 1102 zakażenia koronawirusem. 72 osoby zmarły na skutek zachorowania na COVID-19, odnotowano też 295 ozdrowień.

Czytaj też:

Radom. Koronawirus w Domu Księży Seniorów. Jeden z kapłanów zmarł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone