SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Zakażeni pacjenci szpitala na jednym oddziale z niezakażonymi

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/fot. RDC

Pacjenci z koronawirusem na jednym oddziale z niezakażonymi. Tak jest w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu – alarmują RDC pracownicy lecznicy. – Wydzielamy dla nich osobne miejsce – uspokaja zarząd.

W piątek władze szpitala wystąpiły do sanepidu o zgodę na zamknięcie oddziałów: wewnętrznego II, neurologii i rehabilitacji. Tydzień temu zarząd placówki dowiedział się, że część pacjentów na tych właśnie oddziałach ma koronawiusa. Od tego czasu kilkunastu zakażonych udało się umieścić w szpitalach w Radomiu, Kozienicach i Pionkach. Reszta – co najmniej 20 osób – nadal przebywa na tych oddziałach.

Powinni być natychmiast oddzieleni, personel, który miał z nim kontakt także – mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego sanepidu. – Ten personel powinien być możliwie najszybciej zamieniony przez personel zdrowy, a izolacja chorych to natychmiast – dodaje.

Na internie II osoby z koronawirusem leżą na jednym oddziale, ale w osobnym salach – mówi wiceprezes zarządu Krzysztof Zając. – Jedni na początku korytarza, drudzy na końcu korytarza. Tak tylko możemy zrobić – tłumaczy.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego jeszcze kilka dni temu obiecał, że pacjenci z koronawirusem będą zgromadzeni w jednym miejscu, by nie zarażać pozostałych. Nadal nie ruszyła zamknięta z powodu epidemii interna I, gdzie zakończyła się już dezynfekcja, ponieważ brakuje personelu, żeby uruchomić oddział.

Na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa ponad 500 osób. Według ostatnich danych, liczba osób zarażonych w tym szpitalu – pacjentów i personelu – wynosi 135.

Czytaj też: Apel radomskiego szpitala. Pilnie potrzebni wolontariusze

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone