SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Zmarł 18. pacjent zakażony koronawirusem

fot. PAP/Leszek Szymański

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 18. osoby zakażonej koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który leczony był w Warszawie.

„Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące”– poinformowało na Twitterze ministerstwo.

W Polsce w związku koronawirusem, od 4 marca zmarło 18 osób. 12 marca zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. Trzecia zmarła osoba to 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie – zmarł w sobotę. Czwartą ofiarą koronawirusa jest 67-letni mężczyzna, który zmarł w poniedziałek w Łańcucie, piątą – 57-latek z Wałbrzycha. Szóstą ofiarą jest 37-letnia kobieta z Poznania, która trafiła do szpitala w ciężkim stanie. W niedzielę 22 marca władze Radomia poinformowały o siódmym zgodnie w kraju. W tamtejszym szpitalu zmarł 43-letni pacjent, który trafił tam jako pierwszy pacjent w mieście. Ósmą śmiertelną ofiarą jest 83-letni mężczyzna. Zmarł w szpitalu w Tychach. We wtorek zmarły dwie kolejne osoby. To 68-letni mężczyzna, który leczony był w szpitalu w Puławach i 71-latek z Poznania. W środę ministerstwo poinformowało o trzech ofiarach, lecz skorygowało zapis mówiący o przyczynach ich śmierci. Ostatecznie zgon w związku z zakażeniem koronawirusem odnotowano jedynie u 41-latka z Wrocławia oraz 71-latka ze szpitala w Bolesławcu. Zmarł też 80-letni mężczyzna w Skarżysku Kamiennej, 67-latek z Koszalina oraz dwie osoby z Warszawy, które miały choroby towarzyszące. W sobotę ministerstwo poinformowało o kolejnej zmarłej osobie. To 70-letni mężczyzna, który leczony był w Lublinie. Miał choroby współistniejące.

Czytaj też: Koronawirus. W Warszawie zmarło dwoje zakażonych pacjentów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone