SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Polsce. Aktywnie podczas kwarantanny

Łukasz Starowieyski (L) i Piotr Strus (P)/fot. RDC

Zamknięcie basenów, siłowni, czy ośrodków treningowych nie oznacza, że zostaliśmy skazani na bezczynność. Jest sporo sposobów by utrzymać dobrą formę fizyczną w czasie przymusowego pobytu w domu.

Nie musimy siedzieć bezczynnie w domu. – Wszyscy lekarze zapewniają, że w odosobnieniu sport na zewnątrz nie jest niczym złym, więc długie spacery, truchty bieganie – to wszystko możemy robić – mówi Piotr Strus, zawodnik mieszanych sztuk walki.

Nawet gdy nie chcemy opuszczać domu, aktywności nie powinniśmy ograniczać do siedzenia na kanapie. – Możemy zrobić nawet zwykłe sprzątanie w domu, które nie jest takie proste i wymaga od nas wysiłku – podpowiada zawodnik.

Ale oczywiście warto też po prostu choć kilka minut poćwiczyć. – Mamy szereg ćwiczeń domowych, które możemy robić. Możemy robić pompki, berpisy, przysiady, mamy na Youtubie pełno filmików instruktażowych – dodaje Piotr Strus.

Zamknięte obiekty sportowe

„W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasto Stołeczne Warszawa, szczególnie dzieci i młodzieży (…) do odwołania zamykamy wszystkie miejskie pływalnie, sauny i siłownie (w tym obiekty przyszkolne i należące do jednostek organizacyjnych)” – napisał w sobotę na facebooku Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy dodał, że do 25 marca zamknięte zostały także wszystkie Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Dzielnicowe Domy Kultury.

Czytaj też: Koronawirus. Zamknięte miejskie pływalnie, sauny i siłownie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone