SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Płocku. Zakażona pensjonariuszka w DPS-ie

Koronawirus w Polsce/fot. PAP/Leszek Szymański

U jednej z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Płocku potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwóch innych mieszkańców skierowano do izolacji. Jeszcze w sobotę testy w kierunku koronawirusa wykonane zostaną u wszystkich pensjonariuszy i pracowników placówki.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku Cezary Dusio poinformował, że pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa u mieszkanki tamtejszego DPS dotarł w piątek – chodzi o podopieczną, która kilka dni temu przebywała w jednej z placówek medycznych.

Gdy mieszkanka ta wróciła do DPS, po jakimś czasie okazało się, że gorączkuje. Została w piątek przewieziona do szpitala, po czym otrzymaliśmy pozytywny wynik jej testu. Na dziś to jedyny taki przypadek w tej placówce. Jeszcze w sobotę mają być pobrane wymazy do badań od wszystkich mieszkańców DPS i od personelu – powiedział Dusio. Wyjaśnił, że placówka, która aktualnie opiekuje się 80 pensjonariuszami, zatrudnia w sumie ok. 80 osób, które pracują w systemie zmianowym.

Wdrażane procedury

Jak przekazał dyrektor płockiego MOPS, w związku z zakażeniem koronawirusem potwierdzonym u jednej z podopiecznych tamtejszego DPS, wszystkich pozostałych pensjonariuszy placówki podzielono na grupy, które nie mają ze sobą obecnie kontaktu – ze względów bezpieczeństwa, przebywają w pomieszczeniach, w których na co dzień mieszkają.

Dwóch mieszkańców, u których stwierdzono stan podgorączkowy, skierowano prewencyjnie do izolacji w wyznaczonym pomieszczeniu.

Mieliśmy przygotowaną procedurę, która jest teraz sukcesywnie wdrażana. Będziemy czekali na wyniki testów mieszkańców i personelu – podkreślił Dusio. Dodał, iż wyniki badań mogą być znane najwcześniej w ciągu doby.

Czytaj też: Płock. Oddział płucny szpitala wojewódzkiego wznawia przyjęcia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone