SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w szkołach na Mazowszu. Znamy dane z kuratorium

fot. PAP/EPA/NIKOS ARVANITIDIS

W siedemnastu szkołach na Mazowszu jest obecnie zmieniony tryb nauki z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem. Nauka zdalna obowiązuje w jednej placówce – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Paprotnia w powiecie siedleckim – informuje w rozmowie z Radiem dla Ciebie rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie Andrzej Kulmatycki.

SZCZEPIENIA NA MAZOWSZU – SPRAWDŹ DANE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

– Rzeczywiście wystąpił w tym momencie przypadek placówki oświatowej, która pracuje całkowicie zdalnie w powiecie siedleckim. Mamy też 16 szkół w regionie, które działają w trybie hybrydowym – wymienia Andrzej Kulmatycki.

Koronawirus pojawił się także m.in. w szkołach w Radomiu, Wyszkowie czy w Warszawie.

Nauka niestacjonarna w Warszawie

W stolicy zrezygnowano z nauki stacjonarnej w pięciu placówkach. – Na Mokotowie to Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Zajęcia dotyczą jednej klasy, która od 14 do 17 września ma nauczanie zdalne i druga klasa również od 10 do 20 września ma nauczanie zdalne i trzy placówki na Pradze Południe – przekazuje Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

W Liceum imienia Wyspiańskiego jedna klasa ma zawieszone zajęcia do 16 września. Zdalna nauka czeka też uczniów jednej z klas w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich na Pradze Południe. Jedna podstawówka na Pradze Południe, numer 374, trzy klasy do 19 września – również nauczanie zdalne – mówi Wojewódzka.

We wtorek informowaliśmy o szkole przy ul. Wiśniowej, w której do poniedziałku obowiązywać miała nauka zdalna. Andrzej Kulmatycki poinformował nas w czwartek, że w placówce prowadzona jest nauka hybrydowa. – Według danych, które przekazał nam dyrektor szkoły, znajdujące się w zespole technikum informatyczne i liceum ogólnokształcące funkcjonują w trybie hybrydowym – informuje rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby w województwie mazowieckim wykryto 106 nowych zakażeń koronawirusem – o 43 więcej niż przed tygodniem oraz 59 więcej dwa tygodnie temu. Ostatniej doby nie odnotowano śmiertelnych przypadków zachorowania na COVID-19.

Liczba osób na kwarantannie wynosi 23889. Minionej doby na Mazowszu wykonano 5734 testy na koronawirusa.

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w szpitalach w regionie są 460 łóżek covidowych, z których 76 jest zajętych. Dla pacjentów z COVID-19 przeznaczonych jest również 27 respiratorów – 11 jest w użyciu.

W Warszawie koronawirusem zakaziło się kolejnych 46 osób.

Czytaj też:

Koronawirus na Mazowszu – dziś najwięcej zakażeń od 3,5 miesiąca

COVID-19 w Warszawie. Trzy kolejne szkoły na nauczaniu zdalnym 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone