SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Książnicy Płockiej. Filia nr 8 na Podolszycach zamknięta

zdjęcie ilustracyjne/fot. pixabay

Koronawirus w Książnicy Płockiej. Zachorowała jedna z pracownic biblioteki. Zamknięta jest Filia nr 8 na Podolszycach, ponieważ cały personel jest na kwarantannie.

Jeszcze jeden pracownik będzie miał wykonywany test, a trzecia pani nie została przez sanepid zakwalifikowana do testów, ponieważ się dobrze czuje, nie ma objawów. Więc dzisiaj będzie miała kolejna pracownica. Ale czy tak, czy tak, to i tak wszyscy są na kwarantannie, więc biblioteka będzie nieczynna do końca tego tygodnia, bo już wtedy skończy się kwarantanna tej pani, która nie ma objawów. I ona wróci w poniedziałek normalnie do pracy – tłumaczy Joanna Banasiak, szefowa Książnicy Płockiej.

W związku z zakażeniem w placówce, dyrekcja postanowiła wystosować do czytelników apel.

Bardzo zachęcam do tego, żeby rzeczywiście chodzić w maseczkach. Pamiętajmy o sobie, pamiętajmy o innych, bo to jest ważne. Jak pokazuje doświadczenie i praktyka, różnie to jest. Niektórzy trochę brawurą się wykazują. Mówią, że nic im się nie stanie. Być może im tak, ale może jeszcze żeby nikomu innemu nic się nie stało przy tej okazji – mówi Banasiak.

Na kwarantannie przebywają trzy osoby. To dwie pracownice Filii Nr 8 i jedna głównej wypożyczalni przy ulicy Sienkiewicza, która miała kontakt z zakażoną. Chora kobieta jest w izolacji domowej.

Czytaj też: Wypadek z udziałem radiowozu. Policja bada sprawę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone