SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Ujemne wyniki badań wśród członków komisji w Jasieńcu

fot. PAP/Marcin Bielecki

Nie potwierdzono obecności koronawirusa u dziewięciu osób, które miały wykonane badania w związku z pozytywnym wynikiem u jednej z członkiń komisji wyborczej w Jasieńcu w powiecie grójeckim – poinformowała w środę wójt gminy Marta Cytryńska.

Po pierwszej turze wyborów okazało się, że jedna z członkiń komisji obwodowej w gminie Jasieniec ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przy wyborach – w innych komisjach – pracowały także dwie osoby z rodziny tej kobiety – mąż i teść. Obaj mają jednak wynik negatywny, ale profilaktycznie są objęci kwarantanną i automatycznie z niedzielnych wyborów zostali wykluczeni.

Ujemne wyniki testów

W środę wyjaśniła się także sytuacja dziewięciu innych osób zaangażowanych w pracę przy wyborach na terenie gminy. Było to siedem osób z komisji oraz sekretarz gminy, pełniący funkcję gminnego koordynatora wyborów, i sekretarka. – Sanepid potwierdził, że wszystkie te osoby mają wynik ujemny – powiedziała Cytryniak.

Zarażona członkini komisji miała w poniedziałek po I turze wyborów zaplanowane przyjęcie do szpitala. W ramach procedury przyjęcia wykonano jej test na COVID-19 i okazało się, że wynik jest pozytywny, chociaż nie miała żadnych objawów choroby. W gminie Jasieniec są trzy obwody wyborcze: w Jasieńcu, Zbroszy Dużej i w Boglewicach.

Gmina Jasieniec leży na terenie powiecie grójeckiego. Z danych miejscowego sanepidu wynika, że kwarantanną domową są obecnie objęte 133 osoby z terenu pow. grójeckiego, 2 osoby przebywają w izolatorium. W sumie od początku epidemii w powiecie zanotowano 31 zgonów, a 264 osoby wyzdrowiały.

Czytaj też:

COVID-19 u członkini komisji w Jasieńcu. 9 osób czeka na wyniki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone