SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Trzech księży diecezji płockiej na kwarantannie

Kościół w Łopacinie/fot. www.parafialopacin.opw.pl

Trzech proboszczów w diecezji płockiej przebywa na kwarantannie w związku z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem. Mogło do niego dojść przez kontakt z duchownym, który przewodniczył odpustowi w parafii w Łopacinie. Inne osoby, które także miały z nim kontakt, ustala sanepid w Ciechanowie.

Trzech proboszczów w diecezji płockiej poddało się kwarantannie w związku z możliwością zarażenia się koronawirusem. Źródłem zarażenia mógł być ojciec redemptorysta z Braniewa, który przewodniczył odpustowi w parafii św. Leonarda w Łopacinie, w dekanacie ciechanowskim wschodnim – poinformowała Kuria Diecezjalna Płocka.

Jak wyjaśniono w komunikacie, zakonnik redemptorysta, który przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii św. Leonarda w Łopacinie, gmina Sońsk, uzyskał dodatni wynik badania SARS-CoV-2 i znajduje się pod nadzorem sanepidu w Braniewie.

Sanepid szuka wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonym

Sanepid w Ciechanowie ustala obecnie wiernych, którzy mieli kontakt z tym duchownym. W tym gronie byli m.in. proboszczowie sąsiednich parafii Gąsocin i Sońsk – podała kuria.

Podkreśliła, przy tym, że państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Ciechanowie zwrócił się do osób, które 30 i 31 maja uczestniczyły w odpuście w parafii Łopacin „i miały bliski kontakt z redemptorystą – odległość do 2 metrów, np. spowiedź, przyjęcie eucharystii” – o niezwłoczny kontakt pod numerami telefonów: (23) 672-33-13, 506-126-118, 608-361-172. W informacji zwrócono uwagę, że „osoby takie powinny poddać się kwarantannie”.

Nie jest to jedyny przypadek konieczności kwarantanny na terenie diecezji płockiej, ale mogło po raz pierwszy dojść do zarażenia się w kościele, w czasie uczestniczenia w kulcie religijnym – zaznaczyła w komunikacie kuria.

Czytaj też: Koronawirus u redemptorystów. Zakażony także z Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone