SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dodatkowi lekarze skierowani do szpitala w Nowym Mieście

Szpital Nowe Miasto nad Pilicą/fot. Facebook

Wojewoda mazowiecki skieruje dodatkowych lekarzy internistów i chirurgów z innych placówek do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą na Mazowszu, gdzie potwierdzono 11 przypadków zarażenia koronawirusem wśród personelu – poinformowały służby wojewody. Do obecnego zespołu dołączy 5 lekarzy, wśród nich Marszałek Stanisław Karczewski.

W informacji podano, że w placówce w Nowym Mieście zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. „Inspektorzy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie epidemiologiczne – identyfikują wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i obejmują je kwarantanną” – podał zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Trafią do szpitala MSWiA

W komunikacie zaznaczono, że służby wojewody są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i udzielą pomocy tak, by wszyscy pacjenci znaleźli się pod właściwą opieką medyczną.

Pacjenci z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zarażenia, wymagający dalszej hospitalizacji, mają być przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Wojewoda mazowiecki skieruje do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dodatkowych lekarzy internistów oraz chirurgów z innych placówek” – podały służby wojewody.

Domowa izolacja

Pozostali chorzy z potwierdzonym pozytywnym wynikiem, których stan zdrowia pozwala na wypisanie do domu, będą przebywać w domowej izolacji. „Jeśli chodzi o zawieszenie działalności szpitala – taki wniosek zgodnie z ustawą o działalności leczniczej – musi złożyć dyrekcja szpitala” – zaznaczono w komunikacie.

Osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy i zostały objęte kwarantanną. Na wyniki wykonanych w środę badań czeka około 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów, którzy mieli styczność z zarażonymi koronawirusem.

W czwartek na oddziale wewnętrznym przebywa 19 pacjentów, a na chirurgicznym – 11. Opiekę nad nimi sprawuje pod jednym lekarzu i pielęgniarce.

Czekają na wyniki

Jako pierwsza zachorowała 45-letnia pielęgniarka ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, w środę rano trafiła do szpitala w Radomiu.

W środę okazało się także, że zarażony jest również lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Z tamtejszym szpitalem miała także kontakt chora pielęgniarka z Nowego Miasta.

Próbki do badań pobrano w sumie od 34 pracowników grójeckiego szpitala. W czwartek przyszło potwierdzenie badań, że zarażone koronawirusem są też 4 pielęgniarki z oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu. Na wyniki czekają jeszcze 22 osoby.

Czytaj też:

Koronawirus. Spada liczba chętnych do oddawania krwi

Warszawa. Mniej kolizji i wypadków na drogach z powodu pandemii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone