SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus. Szpital tymczasowy w Ostrołęce gotowy w połowie

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dr Józefa Psarskiego/fot. RDC

Pierwsze moduły dotarły na plac budowy szpitala tymczasowego w Ostrołęce. Mają być złożone w niecałe dwa tygodnie. Cały obiekt ma być gotowy 20 grudnia – poinformował podczas konferencji prasowej prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Koncern jest odpowiedzialny za budowę lecznicy przeznaczonej dla zakażonych koronwirusem.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Budowa szpitala tymczasowego idzie pełna parą – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. – To, co jest tu wykonane, to jest około 50 procent zaawansowania. W sumie będzie tu 170 modułów – dodaje.

Zakupione są już także łóżka, respiratory czy kardiomonitory. Prezes Orlenu zaznaczył, ze koncern będzie pomagał dyrekcji szpitala w przeprowadzeniu rekrutacji personelu. – To jest bardzo trudne. Z tego miejsca apeluję – jeśli ktoś ma możliwości, zapraszamy go do pracy – mówił Obajtek.

Dyrektor szpitala wojewódzkiego w Ostrołęce Paweł Natkowski określił współpracę z Orlenem jako bardzo dobrą. – Jest to prawdziwy szpital. To, że jest budowany z komponentów nie oznacza, że będzie miał gorszą strukturę, niż szpital na gruncie – zaznaczył.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstaje przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Znajdzie się w nim ponad 190 łóżek , w tym 20 do intensywnej terapii.

Orlen buduje i finansuje także budowę szpitala tymczasowego w Płocku. Pierwszy pacjent chory na COVID-19 ma być tam przyjęty 1 grudnia.

Pierwszy szpital tymczasowy na Mazowszu działa już w Warszawie na Stadionie Narodowym. Lecznice powstają też, Radomiu, Siedlcach i – kolejny – w Warszawie.

Czytaj też:

Oficjalnie: jest lokalizacja szpitala tymczasowego w Ostrołęce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone