SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus. Pierwszy przypadek zakażenia w powiecie żuromińskim

Koronawirus /fot. PAP/Leszek Szymański

Jedyny jak dotąd powiat na Mazowszu bez koronawirusa – już taki nie jest. Wykryto pierwszy przypadek zakażenia w powiecie żuromińskim. Kobieta test przeprowadzony miała jedynie profilaktycznie, ponieważ nie miała żadnych objawów.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Mieszkanka powiatu żuromińskiego o tym, że jest chora na COVID-19, dowiedziała się dopiero gdy miała trafić na jeden ze szpitalnych oddziałów w związku zupełnie inną chorobą. To procedury wprowadzone w żuromińskiej lecznicy szpitalu, w ramach których na obecność koronawirusa badany jest każdy pacjent, jeszcze przed planowanym przyjęciem pozwoliły wychwycić ten przypadek.

Kobieta nie ma żadnych objawów – mówi Agnieszka Cyran, powiatowy inspektor sanitarny w Żurominie. – To było do przewidzenia niestety. Osoba z potwierdzonym koronawirusem ogólnie czuje się dobrze, także nie mamy jakichś większych problemów. Została skierowana do izolacji domowej – dodaje.

Żuromiński sanepid dotarł już do wszystkich 24 osób, z którymi w ostatnim czasie miała kontakt chora. Osoby te skierowano na domową kwarantannę.

Według czwartkowych danych resortu zdrowia, do tej pory w całym kraju potwierdzono zakażenie koronawirusem u 35 146 osób, w tym 5088 w województwie mazowieckim. W Polsce zmarło dotychczas 1492 pacjentów, zaś na Mazowszu – 340.

Czytaj też: Braki kadrowe w siedleckim szpitalu. Potrzeba kilkudziesięciu lekarzy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone