SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus na studniówce w Radomiu. Nauka zdalna w 5 klasach

Studniówka 2022/fot. Pixabay

Pięć klas z VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Radomiu przeszło na nauczanie zdalne w związku z zachorowaniem na COVID-19 przez kilkoro uczniów. Obecność koronawirusa wykryto przede wszystkim u uczestników szkolnej studniówki – potwierdził w poniedziałek dyrektor szkoły Romuald Lis.

Bal dla tegorocznych maturzystów odbył się w sobotę 9 stycznia. Brało w nim udział około 160 uczniów klas maturalnych i ich osoby towarzyszące.

W tym roku po raz pierwszy w „Kochanowskim” złamano szkolną tradycję. Ze względu na pandemię komitet studniówkowy zorganizował bal – nie jak zawsze w murach szkoły, ale w wynajętej restauracji pod Radomiem. Zdaniem dyrektora szkoła nie byłaby w stanie zapewnić wszystkim uczestnikom odpowiednich warunków sanitarnych związanych z pandemią.

Pięć klas na nauce zdalnej

Kilka dni po studniówce u pierwszych uczestników zabawy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły u nich COVID-19. Zadecydowano, że klasy, do których uczęszczają chorzy uczniowie, przechodzą na naukę zdalną.

Od poniedziałku pięć klas uczy się zdalnie. Wiem o zakażonych jednej lub dwu osobach z każdej klasy, czyli w sumie o około dziesięciu, ale może być ich więcej. Pełne dane ma sanepid, który monitoruje wszystko na bieżąco – powiedział Lis.

Rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Małgorzata Gregorczyk potwierdza, że pracownicy inspekcji sanitarnych mają pełne ręce roboty, bo zakażeń po studniówkach – nie tylko tej w VI LO – przybywa.

Dochodzenie epidemiologiczne

Gregorczyk podkreśliła, że w związku z pojawieniem się ogniska epidemicznego w radomskim liceum pracownicy inspekcji sanitarnej prowadzą dochodzenie epidemiologiczne.

Osoby w pełni zaszczepione zostają objęte nadzorem epidemiologicznym, niezaszczepione objęte są kwarantanna domową – tłumaczy rzeczniczka. Dodaje, że podczas wywiadu wszyscy są informowani, że w sytuacji wystąpienia objawów COVID-19 muszą się skontaktować z lekarzem w celu wykonania testu.

Radomski sanepid nie ujawnia danych liczbowych o zakażeniach wśród uczestników studniówki ani liczby osób, które w związku z tym ogniskiem epidemicznym objęto nadzorem epidemicznym lub kwarantanną. Potwierdza jednak, że w VI LO, pięć klas ma nauczanie zdalne.

Jak poinformował Janusz Kalinowski z biura prasowego radomskiego magistratu, w poniedziałek nauka w systemie hybrydowym odbywała się w 15 szkołach. Oznacza to, że część klas w tych placówkach przeszła na nauczanie zdalne w związku z wykryciem koronawirusa u uczniów bądź u nauczycieli.

Czytaj też:

MZ: Szczyt 5. fali w połowie lutego. Będzie 60 tys. zakażeń dziennie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone