SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus na Mazowszu. Policja apeluje o pozostanie w domach

Koronawirus na Mazowszu/fot. PAP/Darek Delmanowicz

Mazowiecka policja apeluje do dzieci i młodzieży o pozostanie w domach i unikanie miejsc publicznych, a rodziców prosi o zwiększenie nadzoru. Według funkcjonariuszy, wielu młodych ludzi nie przestrzega zaleceń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Apel policji ma być upowszechniony poprzez komunikaty na stronach szkół i w dziennikach elektronicznych.

„W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcie szkolnych placówek oświatowych ma na uwadze ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi” – podano w policyjnym komunikacie. Według policji, mimo zaleceń wielu młodych ludzi ich nie przestrzega.

Policja podkreśliła, że jej apel ma na celu uczulenie rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby wytyczne związane z bezpieczeństwem epidemicznym były respektowane.

Apel przekazany dyrektorom szkół

Jednocześnie policjanci apelują do dzieci i młodzieży o stosowanie się do zaleceń, w szczególności zaniechanie kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach.

Apel mazowieckiej policji za pośrednictwem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty został przekazany do dyrektorów szkół i placówek oświatowych z terenu województwa mazowieckiego, którzy z kolei upowszechnią go poprzez komunikaty na stronach szkół i dziennikach elektronicznych.

Czytaj też:

Koronawirus. Ile osób może jechać w jednym aucie? Policja wyjaśnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone