SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nowa lista szkół na Mazowszu ze zmienionym trybem nauczania

Nauka zdalna/fot. PAP/EPA/Peter Komka

58 szkół na Mazowszu z pozytywną opinią sanepidu dotyczącą zmiany trybu nauczania. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała w cotygodniowym komunikacie, które placówki, lub pojedyncze klasy, wprowadziły zajęcia niestacjonarne w związku z epidemią koronawirusa.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Najwięcej opinii dotyczących okresu 18-25 września objęło szkoły podstawowe – było ich w sumie 26. Następne w kolejności były licea – 13, ponadto 9 zespołów szkół, 6 przedszkoli, a także 3 specjalne ośrodki szkolno wychowawcze i jedna szkoła policealna.

Najwięcej pozytywnie rozpatrzonych wniosków było w Warszawie – 31. Następne są Siedlce z 9 przypadkami oraz Wołomin i Płońsk – po 5 oddziałów. Na liście znalazły się także Radom z 3 wnioskami, a także 8 innych powiatów z pojedynczymi przypadkami: ciechanowski, garwoliński, grodziski, miński, ostrołęcki, piaseczyński, płocki i sochaczewski.

Znaczna większość decyzji o przejściu na niestacjonarny tryb nauczania dotyczy poszczególnych klas, które zostały skierowane na naukę zdalną, jednak nie brakuje także tych, w których zajęcia zostały zawieszone. Zazwyczaj powodem wydanej decyzji było zakażenie ucznia lub nauczyciela. Są także przypadki COVID-19 u pracowników administracji.

Część z decyzji o innym prowadzeniu zajęć już wygasła. Obecnie w zmienionym trybie działają klasy w 10 szkołach. Jak przekazał sanepid, liczba wniosków złożonych przez dyrektorów szkół od początku roku szkolnego wzrosła do 223.

Zgodnie z przepisami, aby zawiesić zajęcia stacjonarne dla części lub wszystkich uczniów potrzebna jest zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia powiatowego inspektora sanitarnego.

21 zakażonych nauczycieli w Siedlcach

Najpoważniejsza sytuacja dotyczy Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, gdzie COVID-19 potwierdzono u 21 nauczycieli, czyli u niemal jednej trzeciej kadry pedagogicznej. Jak informuje dyrektorka siedleckiego Sanepidu Joanna Like – nie ma zakażeń wśród uczniów. Od 27 września zajęcia ponownie są prowadzone są tam stacjonarnie.

Dzieci, które ewentualnie będą wykazywać objawy, muszą się zgłosić telefonicznie do lekarza pierwszego kontaktu. Wtedy lekarz zdecyduje, czy te objawy, które są, kwalifikują się, aby poddać dziecko badaniom, czy nie – tłumaczy Like.

Liczba zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła do 12 581. Według danych Urzędu Wojewódzkiego, kwarantanną w regionie objętych jest 24 246 osób, zmarło 444 pacjentów, a 7935 – wyzdrowiało.

Szczegółowy wykaz szkół, których dotyczą decyzje sanepidu TUTAJ.

Czytaj też:

Płock. Koronawirus w III LO. Jedna klasa na kwarantannie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone