SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus na Mazowszu. DPS w Tomczycach objęty kwarantanną

DPS w Tomczycach/fot. Wikimedia Commons

Kolejny dom pomocy społecznej na Mazowszu objęty kwarantanną. Tym razem to ośrodek w Tomczycach w gminie Mogielnica w powiecie grójeckim. Sanepid podjął decyzję w środę, po tym jak potwierdzono zakażenie konronawirusem u jednej z pielęgniarek. Infekcję stwierdzono także u męża jednej z pracownic ośrodka.

W placówce w Tomczycach przebywa 88 pensjonariuszy i około 30 pracowników. Mają zostać od nich pobrane próbki do badań na obecność koronawirusa.

To kolejny dom pomocy społecznej na Mazowszu objęty kwarantanną. Dotychczas zakażenie u 60 osób potwierdzono w DPS-ie w Niedabylu w powiecie białobrzeskim. Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej czeka wciąż na wyniki badań 14 pensjonariuszy i 7 pracowników. Personel nie opuszcza ośrodka i jest z pensjonariuszami bez przerwy, a ci to głównie osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Trudna sytuacja w Niedabylu

Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu otrzymał sprzęt ochrony osobistej od wojewody i jedną osobę do pomocy. Pilnie potrzebne są jednak kolejne osoby do opieki. Niestety, jak twierdzi dyrektor placówki Arkadiusz Śliwa, chętnych brak. Na razie nie planuje się ewakuacji, ale pacjenci mają być przewożeni do szpitali w miarę pojawiania się objawów choroby.

W ocenie wojewody najlepszym rozwiązaniem jest, aby pensjonariusze, których stan zdrowia na to pozwoli pozostali w placówce. W przypadku pogorszenia stanu zdrowa któregoś z mieszkańców domu – zapewniona zostanie opieka w szpitalu na oddziale zakaźnym – poinformowała rzeczniczka urzędu wojewódzkiego Ewa Filipowicz.

Według danych na środę, dotychczas w powiecie białobrzeskim potwierdzono oficjalnie 81 przypadków zakażenia koronawirusem, dwie osoby zmarły.

Czytaj też:

Dramatyczna sytuacja w DPS w Niedabylu. Brakuje rąk do pracy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone