SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus. W Warszawie zmarło dwoje zakażonych pacjentów

Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie/fot. PAP/Radek Pietruszka

Na Mazowszu zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem, oba przypadki dotyczą osób z Warszawy – poinformował w czwartek Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Zmarli to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta. Byli hospitalizowani, a ich stan był ciężki.

Łącznie na Mazowszu odnotowano trzy zgony powiązane z COVID-19. O pierwszym przypadku w województwie poinformowano w niedzielę 22 marca. Zmarły to 43-letni mężczyzna z powiatu białobrzeskiego hospitalizowany w Radomiu.

Komunikat MPWIS, w którym poinformowano o dwóch kolejnych zgonach na Mazowszu, opublikowano na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Według danych sanepidu z godziny 16 na terenie województwa potwierdzono w ciągu doby czterdzieści kolejnych przypadków COVID-19. Łącznie odnotowano ich 291.

Wśród osób, które zachorowały na COVID-19 na Mazowszu, jest dwoje dzieci w wieku poniżej trzech lat, ośmioro dzieci i młodzieży w wieku 4-17 lat, 49 osób w wieku 18-30 lat, 90 osób w wieku 31-50 lat i 142 w wieku 51-95.

„Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Kozienicach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie, Siedlcach. Stan kilku osób jest ciężki. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach” – poinformował MPWIS.

Czytaj też: Koronawirus na Mazowszu. 291 osób z potwierdzonym zakażeniem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone