SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Kampinoski Park Narodowy od dziś zamknięty

Kampinoski Park Narodowy/fot. Wikimedia Commons

Kampinoski Park Narodowy został zamknięty. Decyzję podjął dyrektor parku w związku z nowymi rządowymi obostrzeniami dotyczącymi zwalczania koronawirusa. Chodzi o cały obszar, który będzie niedostępny dla turystów i osób wypoczywających.

Od wielu dniu obserwowaliśmy masy ludzi przyjeżdżające do parku na spacer czy na piknik – informuje wicedyrektorka Kampinosu, Małgorzata Mickiewicz. – To trudna dla nas decyzja. Rozumiemy, że przebywanie na świeżym powietrzu wszystkim dobrze robi. Obserwowaliśmy jednak od prawie dziesięciu dni lawinowy wzrost turystów na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, powstawały wręcz skupiska odwiedzających – dodaje.

Do odwołania obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania ze wszystkich szlaków turystycznych oraz ścieżek edukacyjnych.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że do 11 kwietnia na terenie kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa. Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin.

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.

Czytaj też:

Koronawirus w Polsce. Co wolno zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa? [SPRAWDŹ ZMIANY]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone