SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus. Izba wytrzeźwień w Warszawie zawiesza przyjmowanie

Budynek Izby Wytrzeźwień w Warszawie/fot. Wikimedia Commons

Stołeczna izba wytrzeźwień zawiesza przyjmowanie nietrzeźwych – poinformował ratusz. Jeżeli osoba nietrzeźwa nie będzie się kwalifikowała na przyjęcie do szpitala z powodów zdrowotnych, ratownicy zostawią ją na miejscu – wyjaśniło pogotowie. Policja i straż miejska nie komentują decyzji miasta, która ma związek z koronawirusem.

„Stołeczna izba wytrzeźwień zawiesza przyjmowanie osób nietrzeźwych – jej pracownikom zostaną powierzone zadania związane z zabezpieczeniem potrzeb osób starszych i o ograniczonej mobilności” – poinformował rausz w komunikacie dotyczącym działań miejskich instytucji w związku z rozszerzaniem się koronawirusa.

Stołeczna policja i straż miejska nie chcą komentować decyzji miasta. Zaskoczona informacją o wstrzymaniu przyjęć do izby wytrzeźwień była rzecznik warszawskiego pogotowia Elżbieta Weinzieher. – Jak w takiej sytuacji władze zamierzają zapewnić bezpieczeństwo takim osobom – zapytała.

Wyjaśniła, że do tej pory, kiedy ratownicy medyczni byli wzywani do osoby nietrzeźwej i po jej zbadaniu stwierdzili, że – poza zbyt wysokim poziomem alkoholu w organizmie – nie ma poważnych obrażeń lub z innych powodów nie kwalifikuje się ona do przewiezienia do szpitala, to trafiała do izby wytrzeźwień. Weinzieher przyznała, że nie wie, co będzie działo z osobą nietrzeźwą po wstrzymaniu przyjęć do izby. – Nie możemy przecież otworzyć ochronki – powiedziała rzeczniczka pogotowia.

Wskazała, że większość nietrzeźwych, do których jest wzywane pogotowie, to bezdomni. Tymczasem noclegownie nie przyjmują osób pod wpływem alkoholu.

Czytaj też: Koronawirus. Urzędy dzielnic zmieniają organizację pracy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone