SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus. Dramatyczny apel dyrektora szpitala w Płocku

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. RDC

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku prosi o wsparcie w obliczu rosnącej liczby pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Potrzebne są maseczki, kombinezony i inne elementy odzieży ochronnej dla oddziału zakaźnego. – Mamy problem ze zgromadzeniem zapasów wystarczających na kilka dni – mówi dyrektor lecznicy Stanisław Kwiatkowski.

Dla szpitala wojewódzkiego w Płocku szukamy dwóch respiratorów oraz urządzenia do dezynfekcji. Od kilku dni robimy wszystko, aby kupić naszym placówkom dodatkowy sprzęt, na który złożyły zapotrzebowanie – powiedziała we wtorek Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego. Jak jednak przekonują władze szpitala, sytuacja pogarsza się każdego dnia, m.in. w związku z problemami z dostawą sprzętu.

Apeluję do mieszkańców Płocka i okolic, że jeśli mają zapasy sprzętu ochrony osobistej – maski, okulary, rękawice, pościel – wspomogli nasz szpital. Każdy gest, każdy dar może być na wagę złota – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski.

Z pomocą płockiemu szpitalowi idą kibice Wisły Płock, którzy organizują zbiórkę pościeli, koców, mopów, czy papieru do drukarek. Zbiórka potrwa do odwołania. Osoby zainteresowane mogą przynosić rzeczy od godziny 10.00 do 19.00 do namiotu przy głównej bramie wjazdowej stadionu przy ul. Łukasiewicza.

Stan podwyższonej gotowości

Według mazowieckiego samorządu, 14 marszałkowskich placówek z 59 wskazanych przez wojewodę znalazło się na liście podmiotów, na które jeszcze w lutym nałożono stan podwyższonej gotowości. Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem koronawirusem i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia zakażonych pacjentów. Oznacza ona m.in. możliwość zlecenia szpitalom zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu.

Jak przekonują przedstawiciele samorządu województwa, w przypadku zakupu sprzętu dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, dwa respiratory miały zostać kupione już w poniedziałek, ale okazało się, że ich okres dostawy może wynieść nawet do kilkunastu tygodni. Nie wiadomo, co z pozostałymi zakupami.

Czytaj też:

Koronawirus w Radomiu. Służby poszukują osób, które miały kontakt z zarażonym kierowcą

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone