SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Korki na S2. Mimo apeli kierowców, nie będzie zmian na węźle Puławska

fot. RDC

Nie będzie zmian na węźle Puławska. Chodzi o końcówkę istniejącego odcinka S2 w Warszawie. Od dwóch tygodni kierowcy, którzy muszą stać w kilkukilometrowych korkach, apelują o otwarcie fragmentu budowanej trasy albo zmiany w sygnalizacji.

Według badań kierowcy nie czekają wcale dłużej niż przed zmianami – mówi Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Natężenie ruchu jest podobne jak przed zamknięciem dodatkowego zjazdu z S2. Analizując natężenie ruchu należy mieć na uwadze dzień tygodnia. Na przykład w poniedziałek, piątek czy dzień poprzedzający święto ruch jest znacznie większy niż w pozostałe dni – podkreśla.

Zamknięcie zawrotki na S2 w połowie maja, spowodowało duże utrudnienia. Nie jest już możliwe skorzystanie z dodatkowego zjazdu z drogi ekspresowej w ulicę Puławską w stronę centrum. Kierowcy muszą korzystać z ronda pod wiaduktami S2.

Kiedy obwodnica będzie gotowa?

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15 kilometrów Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska. Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Planowo cała południowa obwodnica ma być gotowa na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Czytaj też:

Zamknięta zawrotka na S2. Podpowiadamy, jak ominąć korki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone