SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konstancin-Jeziorna. Strzały na stacji paliw. Policja zatrzymała mężczyznę

fot. KSP

Policjanci użyli broni i oddali trzy strzały podczas interwencji na jednej ze stacji paliw w Konstancinie-Jeziornej. Informację te potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. – Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę, który wcześniej był notowany za rozboje i napady – poinformował policjant.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na jednej ze stacji paliw w Konstancinie-Jeziornej. Na stację przyjechał mężczyzna, który miał się agresywnie zachowywać. Grupa osób, która była wezwała na miejsce policję.

Nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że policjanci, którzy przyjechali na miejsce próbowali zatrzymać mężczyznę. – Ten w tym momencie miał rozbić butelkę i zrobić z niej tzw. ‚tulipana’, którym chciał zaatakować policjantów – powiedział policjant.

Napastnik był już notowany

– Funkcjonariusze na początku użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu. Jednak to nie przyniosło rezultatu, dlatego policjant użył broni palnej oddając dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Trzeci strzał był w kierunku mężczyzny. Został on postrzelony w nogę, po czym go obezwładniono – powiedział.

Dodał, że na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala. – Mężczyzna był poszukiwany, a wcześniej notowany za rozboje i napady – poinformował.

Zaznaczył, że użycie broni przez policjanta jest aktualnie badane przez wydział kontroli KSP, który na tę chwilę nie stwierdził nieprawidłowości w działaniu funkcjonariuszy. – Jeżeli chodzi o policjanta, który użył broni to tak jak każdemu przysługuje pomoc psychologa, ale to od jego decyzji zależy czy z niej skorzysta – wyjawił dodając, że policjant, który obezwładnił mężczyznę również został zabrany do szpitala, ponieważ mężczyzna wskazał, że jest nosicielem zakaźnej choroby.

O sprawie została poinformowana prokuratura.

Czytaj też:

Korty w Falenicy z widmem komornika. Pomoże dzielnica? „Dążymy do przejęcia obiektu”

Nie żyje 68-letni rowerzysta po wypadku na Moście Gdańskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone