SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” – znamy zwycięzców

fot. RDC

Poznaliśmy laureatów konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w Radomiu. Bezinteresownie pomagają kolegom, robią zakupy sąsiadom czy udzielają się w charytatywnych akcjach. Mimo pandemii dzieci i młodzież nie zapomniały o drugim człowieku.

Jedną z laureatek jest Aleksandra Woźniak z ósmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33, która często bezinteresownie pomagała kolegom w nauce, ale nie tylko.

To był czas w szkolnej świetlicy, kiedy bawiliśmy się z dziećmi. Pomagałam też w nauce, tylko że tak domowo, przychodziłam do dwójki chłopców – powiedziała nagrodzona uczennica.

Laureatem „Dużej Ósemki” został Wojtek Kucharski z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki.

Chodzę na akcje i pomagam, ale ostatnio bardziej zajmuję się prowadzeniem transmisji na żywo, grafikami, plakatami, projektami. Oczywiście, jak mam wolny czas, przychodzę na świetlicę i pomagam dzieciom w lekcjach – mówił Wojtek.

Nastolatek nie krył radości z powodu tego wyróżnienia: – Jestem szczęśliwy niemiłosiernie. Można powiedzieć, że wybucham emocjami. Bardzo się cieszę i będę próbował dawać jak najlepszy przykład innym.

Serce i dobroć przede wszystkim

Galę „Ośmiu Wspaniałych” już po raz dwudziesty drugi zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

– To mój ulubiony konkurs – zauważył dyrektor Stowarzyszenia ks. Andrzej Tuszyński. – Wielki szacun, mówiąc językiem młodzieżowym, należy się tym młodym ludziom, którzy zarażają dobrem, optymizmem, uśmiechem, pracą; którzy nie pytają, co będę za to miał, ile dostanę, tylko robią to z potrzeby serca. „Serce” i „dobroć” to dwa słowa-klucze, które pomagają zrozumieć ten konkurs – powiedział ks. Tuszyński.

Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: do lat piętnastu – „Mała Ósemka” i powyżej piętnastego roku życia – „Duża Ósemka”.

Czytaj też:

„Serce Płocka naznaczone kulturą”. Nowy Rynek czeka przebudowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone