SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konkurs na prace dyplomowe o rozwoju stolicy. To już piąta edycja

Warszawa/fot. pixabay.com

Do 20 marca autorzy prac magisterskich i rozpraw doktorskich na temat rozwoju stolicy mogą zgłaszać się do piątej edycji Nagród Prezydenta m.st. Warszawy. Jeden z warunków konkursu mówi, że prace muszą być obronione na warszawskich uczelniach w 2019 roku.

Nagrody są przyznawane od 2016 r. Ich celem jest wspieranie zainteresowania młodych badaczy sprawami Warszawy. Dlatego w konkursie mogą uczestniczyć osoby reprezentujące wszystkie dziedziny i dyscypliny naukowe, które są ważne dla rozwoju stolicy, są to: sztuka, rolnictwo miejskie, planowanie przestrzenne, ochrona środowiska i gospodarowanie odpadami, zrównoważony transport oraz idea smart city.

Kryteria oceny

Prace są oceniane przez jury pod kątem: umieszczenia problemu badawczego w kontekście rozwoju Warszawy, wartości naukowej pracy (w tym ogólnej metodologii i sposobu ujęcia problemu), wartości społecznej, czyli wpływu wyników i wniosków badawczych na rozwój stolicy w przypadku ich zastosowania, a także praktycznej możliwości wykorzystania wyników i wniosków badawczych w przedsięwzięciach realizowanych przez miasto.

Nagrody finansowe

Nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach: rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie. Nagroda główna dla pracy doktorskiej wynosi 15 tys. zł. Zostaną też przyznane trzy wyróżnienia po 6 tys. zł. Autor głównej nagrody za pracę magisterską otrzyma 7 tys. zł, a autorzy trzech wyróżnionych prac – po 3 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 20 marca 2020 r. pod adresem: Centrum Komunikacji Społecznej, ul. L. Kruczkowskiego 2, Warszawa 00-412.

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas gali organizowanej 23 czerwca w Muzeum Warszawy, które wraz z ratuszem jest współorganizatorem konkursu.

Więcej informacji na stronie: https://www.um.warszawa.pl/NP skąd można pobrać regulamin konkursu oraz wzór formularza zgłoszeniowego.

Czytaj też:

Rocznica odbudowy Warszawy. „Pamiętajmy o historii tego miasta”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone