SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Jeszcze tylko tydzień na zgłoszenia

fot. mazowieckie.ksow.pl

Koła Gospodyń Wiejskich na Mazowszu przeżywają swój renesans. Jest ich już prawie 1300. Te najlepsze zostaną wkrótce nagrodzone przez marszałka województwa w specjalnym konkursie.

Jak trzeba, zorganizują charytatywną akcję lub upieką pyszne ciasta. Przede wszystkim jednak chcą integrować mieszkańców. Teraz mogą zostać docenione nie tylko przez lokalną społeczność, lecz także samorząd. Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać kandydatki na konkurs, w którym łączna pula nagród wynosi 30 tys. zł.  Na zgłoszenia został jeszcze tydzień.

Oprócz konkursu, który jest skierowany bezpośrednio na doposażenie Kół Gospodyń Wiejskich, chcemy nagradzać tych najbardziej aktywnych – mówi członkini zarządu województwa Janina Orzełowska.

Jak zauważa przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Dwórki Heleny” w gminie Wiśniew Dorota Jastrzębska, aktywność to podstawa. – Tak naprawdę dzięki nam, ale też z dużą pomocą urzędu gminy na czele z panem wójtem i przy przychylności rady gminy mamy nową świetlicę. To jest taki sukces wymierny – mówi gospodyni.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego trzeba dołączyć przynajmniej dwie rekomendacje – od organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania czy samorządów. Dodatkowo zgłoszenie powinno zawierać trzy przepisy kulinarne związane z regionem. Formularze zgłoszeniowe można wysyłać na adres: ksow@mazovia.pl.

Czytaj też:

Dożynki Prezydenckie przeniesione na stałe do Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone